Rozrywka 4 kwietnia 2018 admin No comments

Wiosenne dni.

Piękne, wiosenne dni powoli zaczynają pukać do okien naszych mieszkań. Doskonale rozwinięte miasteczka takie jak na przykład Poznań  proponują ogrom rozmaitych atrakcji mniej oczywistych od spędzania wolnego popołudnia w pubie, czy również spacer po okolicznej starówce.
Jakie tak właściwie mogą to być atrakcje? Wizyta w ZOO, przejrzenie wystaw w Muzeum, ogród botaniczny należący do Uniwersytetu Adama Mickiewicza czy także słynną już Palmiarnię Poznańską. W takiej sytuacji niezwykle pomocne okazują się strony internetowe, pomagające w odnalezieniu ciekawych nas doznań.
Wstukując frazę: „muzeum Poznań” nie ma co spodziewać się jakiś sztywnych wystaw i oglądania ciężkich do zrozumienia zdjęć. Muzea znajdujące się w mieście oferują swoim klientom niezwykle bogatą ofertę dla wszelkich osób, również najmłodszych. W zależności od naszych zainteresowań możemy zwiedzić: Muzeum Rogalowe, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Archeologiczne i  wreszcie Muzeum Narodowe w Poznaniu. Ostatnia pozycja, mimo nieco poważniejszej nazwy, oferuje nam rzeczywiście atrakcyjne wystawy, jak na przykład wystawa domków dla lalek – jedynie dla osób dorosłych! Z takich wystaw wyniesiemy nie tylko samą historię domków dla lalek, niemniej jednak także funkcjonowanie i rozumowanie na przestrzeni wieków. Warto zainteresować się kulturą!

Zobacz: Muzeum Poznań