Bez kategorii 13 listopada 2016 admin No comments

Falowniki trójfazowe…

Falownik to elektroniczne urządzenie, które przemienia stały prąd który jest oznaczany jako DC na zmienny prąd, który jest oznaczany jest jako AC.
Napięcie wejściowe, napięcie wyjściowe, częstotliwość a także ogólna energia zależne są od mechanizmu konkretnego urządzenia albo układów. Zasilanie jest dostarczane przez źródło stałego prądu.
Falownik może być całkiem elektroniczny lub może być połeączeniem efektów mechanicznych (takowych jak urządzenie obrotowe) a także elektronicznych. Statyczne falowniki nie stosują ruchomych części w procesie przemian.
Falownik posiada źródło napięcia jednofazowe, są one w zasadzie kierowane do zastosowań na znacznie niższe napięcie i są ogólnie używane w zasilaczach.
Falowniki trójfazowe są używane do napędu o zmiennej częstotliwości. Główny trójfazowy falownik składa sięz 3 alowników jednofazowych – właściwie każdy jest złączony z 1 z 3 zacisków obciążenia. Zazwyczaj kluczowych systemów sterujących działanie trzech przełączników jest skoordynowane tak, że jeden przełącznik funkcjonuje w każdym punkcie stopnia naczelnego przebiegu wyjścia.
Opisane wyżej informacje są zasadniczą wiedzą odnośnie falowników, ażeby zrozumieć wszystkie zagadnienia trzeba zagłębić się w wiedzę odnośnie energoelektroniki.

Źródło: falownik